wtorek, 23 kwietnia 2013

Komplet cieplejszy na wiosnę

Wiosenne dni bywają tak ciepłe jak dziś, ale bywają też dni zimne. Na takie zimniejsze choć już wiosenne temperatury wydziergałam synkowi cienką czapeczkę z mojej ulubionej włóczki Red Heart Baby kolor meląż  ;-) Nie mogłam mu znaleźć nic odpowiedniego na szyję więc wydziergałam kominek własnego pomysłu, częściowo wydłubany drutami a częściowo szydełkowy.
Błagam osoby drutujące o nie przyglądanie się zbyt długo, dzierganie na nich idzie mi tak opornie jak tylko można, to moja pierwsza drutowana rzecz która została zakończona! Mimo okropnych krzywizn jestem z siebie zadowolona, udało mi się poskromić oporne druty i w dodatku wykonana rzecz nadaje się do użytku - mało tego, sprawdza się doskonale:-)
Na czapeczce ładnie ułożyły się paski, trzeba mieć szczęście żeby się udały tą włóczką! I delikatnie w miarę potrzeby podciągać albo luzować nitkę w trakcie dziergania;-]Kubie komplecik się podoba i już wypróbowywaliśmy go, sprawdza się nieźle.


Taaki silny jestem!


I nikt nie będzie miał takiego samego :-D
Mam obecnie na warsztacie kilka rzeczy, postacie z bajek i inne zamówienia, ale wszystko zeszło na dalszy plan. Obecnie na pierwszym miejscu jest malowanie pokoju dla Kubusia i przygotowywanie się na długi majowy weekend ze stoiskiem.


Tymczasem Kubuś pozwolił sobie przymierzyć czapkę którą dziergam dla jego koleżanki z sąsiedniego bloku. Czyż mężczyźni nie wyglądają cudnie w czerwieni?!
Miłego dnia :-)

4 komentarze:

Kasia J. pisze...

Rewelacyjny komplet - w czapce cudnie ułożyłaś wzór.
Czerwona czapka piękna.
Pozdrawiam serdecznie.

nuta pisze...

Komplecik bardzo fajny i naprawdę druty nie są takie straszne:)w czerwonym chłopczykom też do twarzy :)Pozdrawiam

My Crochet Privacy... pisze...

Ja tam nie widzę żadnych "krzywizn"! Komplecik prezentuje się fantastycznie, jak i sam model :)

ystin pisze...

świetny ten komplecik!