sobota, 30 kwietnia 2011

Chusta dla Anusi - robi się

Córeczka mojego brata ma 9 lat i komunię 15 maja. Jestem jej chrzestna matką i gdybym mogła, podarowałabym jej z tej okazji najwspanialszy prezent świata. Nie stać mnie na drogie zabawki, ani na to żeby dać jej w kopercie dużo pieniędzy. Postanowiłam więc dać jej coś w co włożę serce i dużo pracy. Gdy odwiedziła mnie ostatnio opowiedziałam jej o szydełkowaniu, pokazałam szydełkową laleczkę i kilka gazetek z szydełkowymi ubraniami. Poprosiłam żeby mi pokazywała co się jej podoba najbardziej. Ku mojej szczerej radości uznała że szydełkowe ciuszki są naprawdę ładne, a zdumiało mnie to co wybrała. Była to m.in. piękna chusta z kwadratowych elementów kwiatowych (model nr 8 z gazetki "Mała DIANA Na szydełku" zeszyt11 2006). Po dziewczynce w tym wieku spodziewałam się raczej różowych bluzeczek
Chusta składa się z 66 elementów łączonych w trójkąt, mam nadzieję że zdążę! Mam na razie połowę. Kolor chusty będzie biały, żeby mogła nosić ją od razu, do stroju komunijnego, no i żeby później pasowała jej do wszystkiego. Zresztą biały to jeden z jej ulubionych kolorów (oprócz różu i fioletu;-))

Pojedynczy element:


I Kubuś w połówce chusty:
Oraz dla zainteresowanych strona z gazetki ze schematem:

2 komentarze:

juta pisze...

Myślę że Twój pomysł jest wspaniały i nie zastąpiłby napewno radości ani z koperty a nawet kupionego prezentu.Moja wnuczka ma wtym samym czasie Komunię.Życzę aby Kubuś pozwolił Ci na dokończenie tego wspaniałego prezentu.Pozdrawiam serdecznie.

Mata pisze...

Na pewno chrześnica się ucieszy z takiego prezentu! I coś czuje, że chrzestna będziesz częściej coś dziergac na zamówienie bratanicy - świetny gust ma dziewczynka :)