piątek, 22 listopada 2013

Szopka krakowska 2013

W tym roku na zawierciański Konkurs Szopek Krakowskich przygotowałam klasyczną szopkę z kolorowych papierów, pudełek, kartonów, folii aluminiowych i podobnych materiałów. Moja szopka ma około 40 cm wysokości i robiłam ją kilka tygodni - to jeden z powodów czemu tak długo mnie tu nie było. Myślę że efekt jest zadowalający , choć zastanawiam się jeszcze nad zmianą szczytu środkowej wieży - ten orzełek niezbyt pasuje do reszty.

Tak było na początku. Sześciokątne wieże zrobiłam z tekturowych pudełek po mleku modyfikowanym, Żałuję że nie zrobiłam zdjęcia przed oklejeniem ich, wyglądały przezabawnie;]A oto efekt niemal końcowy


 

Postacie swoim zwyczajem zrobiłam na szydełku
Kubuś ma dopiero 3,5 roku, ale pierwszą samodzielną szopkę już za sobą (niestety nie nadawała się na konkurs)


Pojechał ze mną zawieźć szopkę do pracowni plastycznej, był zachwycony że mógł obejrzeć "duuuużo szop"Zapraszam wszystkich na kromołowski świąteczny kiermasz rękodzieła. Będzie on 8 grudnia (godz 10.00 - 16.00) w Pałacyku nad Wartą. Będę ja i moi przyjaciele rękodzielnicy. Polecam zaopatrzenie się tam w świąteczne prezenty dla mam, cioć, babć i dzieci :-)


Do zobaczenia!

9 komentarzy:

Kasia J. pisze...

Cudowna szopka :-) Pięknie ją ozdobiłaś.
Bardzo mi się podoba.
Gratuluję ukończonego projektu.
Pozdrawiam serdecznie.

Janeczkowo pisze...

Szopka jest wspaniała. Trzymam kciuki za Twoją wygraną. Pozdrawiam:)

nuta pisze...

Cudowna szopka!Jak się tyle tygodni "nabudowałaś" to zasłużyłaś na odpoczynek i cukiereczka! Zapraszam do mnie na candy:)i pozdrawiam!!!!

pomieszane-poplątane pisze...

Przepiękna szopka:)

Beva pisze...

Fantastyczna szopka!

Jakub Zawadziński pisze...

A czemu by nie wystawiła Pani kiedyś szopki w corocznym Konkursie szopek krakowskich w Krakowie (Najbliższy już w ten czwartek - 72 edycja) ;-) Szopeczka prześliczna :-D Pięknie wykonana :-D Zachęcam do wystawienia kiedyś szopki, jako szopkarz krakowski ;-) Polecam również obejrzenie mojej tegorocznej miniaturki na konkurs ;-) http://cracowpoland2013.deviantart.com/art/Nativity-scene-Cracow-497270928

Pozdrawiam i życze kolejnych pięknych szopek :-D

NIkiTKA pisze...

Panie Jakubie, wystawiałam szopki i w Krakowie. Z przyjemnością jeszcze nieraz pojadę odwiedzić wystawę, jednak w konkursie krakowskim nie wezmę już udziału. Moja największa miłość - szydełko, którego używam do każdej pracy - nie mieści się w regulaminie krakowskiego Konkursu.

Jakub Zawadziński pisze...

Czy to Pani była autorką tych pięknych koronkowych szopek krakowskich które były wystawiane w 2010 i 2011 roku? :-)

NIkiTKA pisze...

Tak, wystawiałam tam wtedy koronkowe szopki, aczkolwiek nie tylko ja :-) Jest mi bardzo miło ze podobają się profesjonalnym szopkarzom, to duży zaszczyt :-)